WYJĄTKOWA SHINING SILVER HAZE

Niezwykle mocna i szybka odmiana wyselekcjonowana przez Royal Queen Seeds. Łączy w sobie najlepsze cechy marihuany. Przed Wami Shining Silve Haze – szczep, który był wielokrotnie doceniany i nagradzany.
Jaką odmianę marihuany najczęściej wybierają hodowcy, w krajach, gdzie jej uprawa jest dozwolona? Na to pytanie pewnie nikt nie jest w stanie odpowiedzieć. Bez wątpienia, wszelkie szczepy Haze zajęłyby w tym rankingu wysokie miejsce. Nie inaczej byłoby z Shining Silver Haze.

Genetyka Shining Silver Haze

Odmiana Haze ma bardzo długą tradycję. Wielokrotnie była poddawana różnorodnym hybrydyzacjom. Poszukiwania przyjemnego smaku, krótkiego czasu kwitnienia i wysokiej jakości plonów dało efekt w postaci Shining Silver Haze. To krzyżówka takich legend jak Haze, Skunk i Northern Lights. Łączy w sobie geny Sativa (75%) i Indica (25%).
Odmiana ta ma wysoką zawartość THC – osiąga nwet 21%, przy dość wysokim udziale CBD. Nie jest to stricte medyczny szczep, ale na pewno wykazuje lecznicze właściwości.

Shining Silver Haze podczas uprawy

Hybryda ta może być hodowana zarówno w warunkach zewnętrznych, jak i w pomieszczeniach zamkniętych. W pierwszym przypadku wyrośnie nawet na 2 metry, w drugim osiągnie najwyżej metr wysokości. Za każdym razem zapewni jednak satysfakcjonujące, dobrej jakości plony. Shining Silver Haze wymaga dużej dawki słońca. Outdoor sprawdzi się zatem w słonecznym, ciepły klimacie, na przykład Hiszpanii czy Afryki Północnej.
Okres kwitnienia tej hybrydy wynosi od 9 – 11 tygodni i jest stosunkowo krótki jak na odmiany typu Haze.

Wyjątkowy efekt Shining Silver Haze

Odmiana ta zaskakuje słodkim smakiem i aromatem, który zupełnie nie jest charakterystyczny dla szczepów Haze. Miłośnicy i koneserzy marihuany chętnie po Shining Silver Haze sięgają. Hybryda ta głęboko relaksuje i odpręża. Zapewnia bardzo mocny i długotrwały haj. Nie jest to odmiana wykorzystywana w medycynie.
W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).