DURBAN POISON – 100% SATIVA

Durban Poison to odmiana marihuany pochodząca z Afryki. To w 100% Sativa o umiarkowanej mocy i charakterystycznym aromacie. Gwarantuje całkiem obfite, wysokiej jakości, plony.
Odmiana ta jest obecnie uprawiana w Holandii. Durban Poison nie jest szczepem medycznym, nie może się również poszczycić żadnymi nagrodami, mimo to cieszy się całkiem dużą popularnością. Przyjrzyjmy się tej Sativie.

Durban Poison – pochodzenie

Ojczyzną tej odmiany jest Republika Południowej Afryki. Durban Poison zawiera w 100% geny Cannabis Sativa i posiada wszystkie charakterystyczne dla tego gatunku cechy. Odmiana ta została wyselekcjonowana przez Dutch Passion.
Durban Poison zawiera umiarkowane stężenie THC. W zależności od szczepu jego poziom wynosi od 5% do 15%. Udział CBD jest niewielki, dlatego odmiana ta nie znalazła zastosowania w medycynie.

Uprawa Durban Poison

Odmiana ta nadaje się na hodowlę Indoor i Outdoor. W obu przypadkach zapewnia sowite plony – od 300 do nawet 600 gramów na metr kwadratowy. Dobrze reaguje na sztuczne światło. Można ją również krzyżować z innymi szczepami – chętnie się takim procesom poddaje. W warunkach zewnętrznych osiąga maksymalnie 2 i pół metra wysokości, Indoor wyrasta najwyżej półtora metra w górę. Czas kwitnienia Durban Poison jest dość długi, wynosi od 9-10 tygodni.
Odmiana ta wyróżnią się wielkimi i długimi liśćmi oraz pąkami z dużą ilością błyszczącej żywicy.

Przyjemny, słodki aromat Durban Poison

Durban Poison to przyjemny słodki aromat i smak. Można w nim wyczuć lukrecję oraz anyżowe nuty. Odmiana ta gwarantuje haj typowy dla Sativy – intensywny, ale nie ciężki. Nie wywołuje stanów depresyjnych.
W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).