CHARLOTTE’S WEB – WYJĄTKOWA ODMIANA MARIHUANY

Ta niezwykła odmiana marihuany została stworzona po to, by pomagać pacjentom chorym na nowotwory. Miała łagodzić uboczne skutki chemioterapii. Okazało się jednak, że zmieniła życie 3-letniej dziewczynki o imieniu Charlotte. Stąd też nazwa tego szczepu. Poznajmy jego wyjątkową historię.
Odmiana ta dostępna jest wyłącznie w formie klonu. Narodziła się w 2011 roku, w stanie Colorado. Jej twórcami są bracia Stanley, założyciele organizacji „Realm of Caring”. Charlotte’s Web powstała na bazie odmiany Hippie’s Disappointment. To krzyżówka konopi indyjskich i siewnych. Posiada wyjątkowo dużą zawartość kannabidiolu (CBD), wykazującego wiele leczniczych właściwości. Sięga on nawet 20%. Na uwagę zasługuje również bardzo niski poziom tetrahydrokannabinolu (THC) – 0,2%-0,5%.

Charlotte’s Web – niezwykła historia

Bracia Stanley pracowali nad odmianą, która przyniosłaby ulgę pacjentom cierpiącym na nowotwory i zmagającym się z niepożądanymi działaniami chemioterapii. O niezwykłym szczepie, bogatym w CBD, dowiedzieli się rodzice 3-letniej Charlotte, która chorowała na lekooporną padaczkę. Dziewczynka miała nawet kilkaset ataków choroby tygodniowo. Rodzice, mimo obaw, zaczęli stosować olej pozyskiwany z odmiany stworzonej przez braci Stanley. Ataki padaczki ustąpiły. Szczep, na cześć dziewczynki, otrzymał nazwę Charlotte’s Web.
Do braci Stanley zaczęli zgłaszać się kolejni rodzice z chorymi dziećmi, u których medycyna tradycyjna zawiodła. Leczenie najmłodszych marihuaną wzbudza jednak kontrowersje. Odmiana Charlotte’s Web poddawana jest obecnie różnorodnym badaniom, by określić, jak dokładnie działa, jak powinna być stosowana i przede wszystkim, czy jej długotrwałe zażywanie nie spowoduje skutków ubocznych. Dla wielu jest ostatnią deską ratunku, dlatego wzbudza niemałe sensacje.
Obecnie możemy znaleźć, nawet na polskim rynku, produkty z ekstraktem Charlotte’s Web, w tym olej CBD, maści, kremy, oliwę z oliwek, a nawet czekoladę.