INDOOR CZY OUTDOOR?

Mimo że uprawa nasion marihuany jest w Polsce nadal nielegalna, nie brakuje fascynatów tej rośliny. Wiele seedbanków oferuje różnorodne nasiona konopi, które możemy kupować w celach kolekcjonerskich. Sam zakup pasjonatom jednak nie wystarcza. Coraz chętniej sięgają oni po wiedzę dotyczącą leczniczego działania marihuany, jak również samej jej uprawy. Tym razem zajmiemy się różnicą pomiędzy hodowaniem rośliny wewnątrz i na zewnątrz.

To, jaką uprawę wybiera dany hodowca zależy w głównej mierze od warunków, jakie może roślinie zaoferować. Część nasion konopi czuje się dobrze jedynie w gorącym klimacie. Większość nie lubi wilgoci ani zmiennych warunków atmosferycznych. Który rodzaj uprawy jest zatem korzystniejszy indoor czy outdoor? Odpowiedź nie jest jednoznaczna.

Indoor, czyli marihuana w pomieszczeniu

Odmiany nasion indoor mają swoje wady i zalety, podobnie jak nasiona outdoor. Niewątpliwym plusem jest to, że rośliny te można hodować przez cały rok, bez względu na pogodę. Kolejną zaletą jest szybkie dojrzewanie tego rodzaju nasion. Dają one co prawda stosunkowo niskie plony, ale obfite. Hodowca ma większą kontrolę nad uprawą indoor.

Odmiany nasion indoor wymagają dużego naświetlenia przez sztuczne lampy. Tutaj rodzi się pierwszy minus, mianowicie duże zużycie prądu. Tymczasem rośliny indoor im mają więcej światła, tym zapewniają lepsze plony. Warunki trzeba na bieżąco dostosowywać do etapu wzrostu konkretnej rośliny. To wymaga czasu i zaangażowania.

Outdoor, czyli na świeżym powietrzu

Analogicznie, odmiany nasion outdoor przystosowane są do uprawy na wolnej przestrzeni. Charakteryzują się wysokimi plonami, ze względu na dostęp do naturalnego światła. Nie wymagają stałej opieki, przez co są tańszym rodzajem uprawy. Nie wymagają również tak dużego zaangażowania jak rośliny indoor.

Odmiany nasion outdoor mają jednak swoje wady. Są zdecydowanie bardziej narażone na choroby, pleśń czy różnego rodzaju szkodniki. Glebę, na której rosną, należy nawadniać i nawozić. Plony będą się od siebie różnić, w zależności od warunków pogodowych. Najlepiej wybierać jak najbardziej odporne odmiany. Minusem nasion outdoor jest również to, że mogą być uprawianie jedynie w sezonie letnim.

  • Leave Comments