POTENCJALNE SKUTKI UBOCZNE MEDYCZNEJ MARIHUANY

Pacjenci stosujący marihuanę w swojej walce z różnymi chorobami mogą odczuwać skutki uboczne. Najbardziej martwiące w medycznej marihuanie, jest psychoaktywność THC lub jej zdolność do wywoływania odczuć psychotropowych. W niektórych przypadkach THC może być korzystne, szczególnie dla pacjentów cierpiących na silny ból.

Leki z konopi

Marihuanę można podawać pacjentom w różny sposób, poprzez wdychanie, palenie, spożywanie czy bezpośrednie podawanie pod język. Marihuana jest ogólnie bezpieczna w użyciu, czasem pojawiają się niepożądane skutki w postaci pobudzenia układu nerwowego. Można uniknąć tego efektu psychoaktywności THC szczególnie w poszukiwaniu odmian o wysokiej zawartości CBD i niskiej zawartości THC.

Różnica między syntetyczną marihuaną, a naturalną

Istnieje różnica między marihuaną naturalną, a syntetyczną. Niestety z krajów azjatyckich importowane są syntetyczne odmiany. Posiadają one działania do 1000 razy silniejsze niż standardowa naturalna marihuana. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak niebezpieczna może być syntetyczna marihuana. W przeciwieństwie do marihuany naturalnej, ta druga jest nie tylko pozbawiona jakiegokolwiek składnika leczącego, ale może również narazić organizm ludzki na poważne skutki uboczne, w tym: uszkodzenie mózgu, problem z nerkami, problem z sercem, ostra psychoza, tachykardia, hipokaliemia.

W Polsce chorzy mają dostęp do medycznej marihuany. Jest ona dostępna tylko w aptekach i wydawana na receptę. Niestety nie wszyscy lekarze są przekonani do zbawiennych właściwości tego leku, dlatego sceptycznie podchodzą do wydawania recept. Jednak z miesiąca na miesiąc świadomość rośnie a marihuana nie jest już tematem tabu.

  • Leave Comments