MARIHUANA W KUCHNI

Dobroczynne właściwości marihuany trudno przecenić. Zarówno konopie siewne, jak i indyjskie mają się czym pochwalić na tym polu. Nie mamy tutaj na myśli palenia tej rośliny. Na rynku znajdziemy imponującą gamę produktów spożywczych z udziałem konopi.
Moda na zdrowe odżywianie trwa od dobrych kilku lat i cały czas się rozkręca. Coraz więcej osób myśli o tym, co je i próbuje dociec, jaki wpływ na organizm mają konkretne produkty. Zalewa nas, niestety, fala sprzecznych informacji i dobór właściwej, faktycznie zdrowej diety, jest coraz trudniejszy. Niewątpliwie, powinniśmy włączyć do niej konopie. To potwierdza bowiem wiele badań.

Nieoceniona moc konopi

Wielu dietetyków przyznaje, że nie taka marihuana straszna jak ją malują. Produkty z jej zawartością typu oleje czy pasty nie należą do najtańszych, ale badania dowodzą, że mogą złagodzić wiele schorzeń i dolegliwości. Warto dodać, że w Polsce pacjenci mogą już, bez obaw, korzystać z medycznej marihuany – jednak wyłącznie pod nadzorem lekarza.
Bardziej dostępne są konopie przemysłowe, które legalnie możemy nabyć w całej Unii Europejskiej. Udział psychoaktywnego tetrahydrokannabinolu jest w nich śladowy. Zawierają za to moc leczniczych substancji. Są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe (omega-6 i omega-3) w idealnych dla ludzkiego organizmu proporcjach i dobrze przyswajalne białko. Poza tym są źródłem cennych witamin (między innymi B oraz E) i niezbędnych minerałów (żelazo, wapń czy magnez). Regularne stosowanie konopi usprawnia funkcjonowanie organizmu i zapobiega chorobom cywilizacyjnym.
W sklepach ze zdrową żywnością znajdziemy sporo produktów zawierających konopie, a także ziarna tej rośliny (łuskane, niełuskane i mielone). Możemy kupić na przykład olej konopny, mąkę czy kawę, a nawet czekoladę z zawartością konopi.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich!

  • Leave Comments