KONCENTRAT MARIHUANY – CO TO TAKIEGO?

Większość miłośników marihuany zna tę roślinę wyłącznie w postaci suszu. Tymczasem, coraz większą popularność zyskuje koncentrat marihuany. Co to takiego i czym różni się od tradycyjnego suszu? Przygotowaliśmy krótki poradnik na ten temat.
Koncentrat marihuany sprawdza się przede wszystkim podczas waporyzacji. Pomysł na waporyzację koncentratów przywędrował do krajów o zalegalizowanej marihuanie ze Stanów Zjednoczonych. Z każdym rokiem w Europie zyskuje on coraz większe grono zwolenników. Co ciekawe, taki koncentrat można przygotować samodzielnie. Warto jednak zaznaczyć, że w Polsce spożywania, uprawa i sprzedaż marihuany są nielegalne. Dotyczy to zatem tylko krajów, w których prawo jest nieco mniej restrykcyjne.

Czym jest koncentrat marihuany?

Koncentrat marihuany można uzyskać nawet w warunkach domowych. Trzeba to jednak robić bardzo ostrożnie. Jest to ekstrakt zawierający bardzo wysokie stężenie kannabinoidów, w tym również tetrahydrokannabinolu (THC). Nic zatem dziwnego, że zyskuje on taką popularność. Podczas gdy najmocniejsze odmiany marihuany oferują stężenie psychoaktywnego THC na poziomie 20-25%, koncentrat zawiera nawet 90% tej substancji. Różnica jest znacząca.

Działanie koncentratu marihuany

Ze względu na znacznie wyższe stężenie kannabinoidów koncentrat marihuany gwarantuje zdecydowanie intensywniejsze doznania niż tradycyjny susz. Dzięki temu to bardzo ekonomiczny sposób spożywania marihuany. Koncentrat działa dużo szybciej niż susz. Właściwie natychmiast można odczuć efekty. Waporyzacja koncentratu trwa krócej. Docenią to między innymi użytkownicy medycznej marihuany, którzy oczekują szybkiego, skutecznego efektu.

Koncentrat marihuany – waporyzacja

Koncentrat marihuany w przeciwieństwie do suszu nadaje się wyłącznie do waporyzacji. Podczas ogrzewania koncentrat zamienia się w ciecz. Ważne jest również to, że nie każdy waporyzator nadaje się do inhalacji koncentratem. Potrzebne będzie do tego urządzenie ze specjalną wkładką.
Koncentraty marihuany są w naszym kraju słabo dostępne, a do tego są znacznie droższe niż susz (nawet 4-5 razy). Zapewniają jednak mocniejsze efekty i mimo wszystko są zdecydowanie bardziej opłacalne i korzystniejsze dla zdrowia. Skrócenie czasu waporyzacji sprawia, że mniej obciążamy drogi oddechowe. To bezpieczny, skuteczny i dyskretny sposób spożywania marihuany.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).

  • Leave Comments